Miejsce to uwiecznił Horace Vernet na obrazie „Bitwa pod Wagram”, który wisi w Galerii Bitew w paryskim Wersalu. Napoleon na koniu odbiera meldunek, tuż obok marszałek Bessières pada raniony kulą austriacką w nogę. W tle – pole bitwy i wieża kościelna w Wagram.
Niewielki pagórek znajdujący się kilkanaście metrów po lewej stronie od drogi prowadzącej z Raasdorf na północ, do Wagram, był w 1809 roku punktem dowodzenia Napoleona. Stąd kierował walkami, stąd miał doskonały widok na większość pola bitwy. Dzisiaj większość zasłaniają drzewa okolicznych zagajników. To tutaj właśnie austriacka kula ugodziła marszałka Bessières . Rana na szczęście okazała się niegroźna, marszałek zginął dopiero cztery lata później. Scenę tę uwiecznił Horace Vernet na swoim obrazie, który został zamówiony w roku 1 maja 1835 roku. Ukończony w roku 1836 zawisł później w galerii Bitew w Wersalu. Galeria to 35 wielkich malowideł przedstawiających wieleki bitwy z historii Francji. Król Ludwik Filip postanowił w 1933 roku zamienić Wersal w muzeum historyczne. Galeria Bitew powstała w 1937 roku, obraz Vernet’a jest wymieniany jest jako jeden z wiszących w niej w katalogu z 1850 roku (pod numerem 137).
Na trawiastym pagórku stoi samotny, niewielki kamienny obelisk. Napisy na czarnych tabliczkach (w języku francuskim i niemieckim) głoszą: „W tym miejscu 6 lipca 1809 roku znajdowała się główna kwatera cesarza Napoleona I”.
Kilka kroków obok stoi tablica informacyjna w języku niemieckim. Opisana jest na niej bitwa oraz miejsce, w którym się znajdujemy (z nawiązaniem do wspomnianego obrazu).
Kilku minut jazdy stąd znajduje się Muzeum Bitwy pod Wagram 1809.