Chociaż mapa pola bitwy pod Wagram, jaka można dostać w Muzeum Bitwy roi się od błędów (np. obelisk upamiętniający punkt dowodzenia cesarza zaznaczony jest na niej 4 km od właściwego miejsca), to akurat kościółek, w którego krypcie pochowano wspólnie żołnierzy austriackich i francuskich poległych w bitwie w 1809 roku.
Od wspomnianego muzeum musimy przejechać nieco ponad siedem kilometrów na południwoy wschód, do miasteczka Markgrafneusiedl. Już na wjeździe do miejscowości widać dominującą nad centrum wieżę kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
To początkowo gotycka świątynia zbudowana w latach 1305-1330. W 1753 przebudowana jej znaczną część w stylu barokowym. Obecnie stoi przy ulicy Hintausstrasse, od której oddziela ją mur cmentarza. Żeby znaleźć kryptę musimy obejść kościół do strony prezbiterium. Nad małymi żelaznymi drzwiczkami prowadzącymi w dół, wisi tablica z napisem: „W tej krypcie leżą zebrane kości tysięcy żołnierzy austriackich i francuskich poległych w bitwie pod Wagram.”